Xiaomi Redmi Note'un devam modeli


Xiaomi, yeni Redmi Note'da oldukça iddialı bir donanıma yer verecek.

Xiaomi uzak doğuda satış rekorları kıran 5.5-inç ekranlı akıllı telefonu Redmi Note’un devam modeli üzerinde çalışıyor. Çin’de yayınlanan bir rapor yeni Redmi Note’un daha rekabetçi özelliklere sahip olacağını iddia ediyor. Xioami yeni nesil akıllı telefonla Meizu’nın MX4 modelini hedef alacak.
Redmi Note’un devam modelinde ARM’ın Big.LITTLE mimarisini temel alan sekiz çekirdekli MediaTek 6595 işlemcisi güç verecek. İşlemcide 4 adet Cortex-A17 ve 4 adet Cortex-A7 çekirdek yer alıyor. 2.2GHz frekans hızında işlem gören A17 çekirdekler telefonun performansını belirlerken, A7 çekirdekler ise daha basit görevlerde devreye girerek pil verimliliği sağlayacak. Söz konusu işlemci AnTuTu kriter testinde 47.233 puan alarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.
Ekran boyutunun 5.5-inç seviyesinde kalması beklenen telefonda çözünürlüklü bu defa Full HD olacak. 3GB RAM, 20.7MP çözünürlüklü arka kamera, 8MP ön kamera, 12/32/64GB ve 128GB depolama seçenekleri 4G LTE, jest-mimik kontroller ve sıcaklık sensörü telefonda öne çıkan diğer özellikler olacak.
Yeni Redmi Note selefi gibi uygun fiyatlı olacak. Telefonun fiyatı iddiaya göre sırasıyla 165$, 215$ ve 245$ şeklinde olacak. 128GB’lik sürümün fiyatı ise henüz bilinmiyor. 
Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder