Apple'ın safir ekran üreticisi iflas etti


Apple'ın safir ekran iş ortağı GT Technologies, iflasını ilan etti.

GT Technologies, Mesa Arizona’da bir şirket ve Apple’ın safir ekran ortaklığı ile tanınıyor. Apple için 578 milyon dolar değerinde sentetik safir üretmesi beklenen şirket, iflasını ilan etti. Safir, Apple tarafından Apple Watch ve Toch ID için kullanılıyordu.
Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus üzerinde de safir ekran kullanacağı söylentileri olmuştu ancak şirket maliyetinin fazla olması nedeniyle yeni modellerinde safir ekran kullanmamıştı.
Şirket iflasını 11. Bölüm olarak açıkladı. Amerikan iflas kanunlarına göre 11. bölümün nihai amacı, borçlunun ticari faaliyetlerinin sona erdirilmesi değil, fakat borçlunun ticari işletmesinin yeniden örgütlenmesini sağlamaktır. Bu nedenle, "bu usulün kesin ve belirli kalıpları yoktur ve sonuçları, her bir münferit olaya uygulanabilecek nitelikte esnek ve belirsizdir.
Bölüm 11 altında, GT Technologies’in iflası mahkeme tarafından kabul edilmesi gerekecek ve bir yeniden yapılanma planı sunarken çalışmaya devam edecektir. Bu arada şirket, yeniden yapılanması mahkeme tarafından kabul edilinceye kadar borç ödemelerini yapmak zorunda olmayacak. 
Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder