Bill Gates: Apple Pay fantastik bir fiki


Windows işletim sistemli telefonların da bir gün dijital ödeme yapmaya başlayacağını belirten Gates, Apple’a bu konuyu popüler yapacağı için minnettar
Bill Gates, Bloomberg televizyon kanalında Erik Schatzker ile yaptığı röportajında mobil ödeme sistemlerini geliştirerek fakir ülkelerde kullanılmak üzere çok daha kolay ve ucuz bir hale getirmek istediğini söyledi. Ancak Windows işletim sistemli telefonlar ilginç olarak Google Wallet veya Apple Pay gibi bir sisteme sahip değiller. Dolayısıyla Schatzker mobil ödeme sistemleri konusunda Tim Cook’tan yardım almayı düşünüp düşünmediği sorduğunda Gates’in cevabı; “Hayır, çünkü Apple Pay üzerinde çalıştığım düşük maliyet problemini çözemedi” oldu.

Ancak Gates, Apple’ın Apple Pay hizmetinin fantastik bir fikir ve gerçek bir katkı olduğunu düşünüyor. Bir gün tüm telefonların mobil ödeme sistemine sahip olacağını ve üreticilerin Apple’a bunu popülerleştirdiği için teşekkür edeceğini savunan Gates, şöyle konuştu: “Apple Pay cep telefonunun sahibini nasıl tanıdığına ve çok çok ucuz olması gereken bir ödeme işleminin nasıl güzelce yapılabileceğine iyi bir örnek. Aynı zamanda herhangi bir uygulamanın içinde istediğimi alabilecek olmam fantastik. Artık bir kredi kartına ihtiyacımın olmayacak olması ve diğer tarafta kimin olduğuna emin olacak olmanız, işte bu gerçek bir katkı. Bir zaman sonra AppleGoogle veya Microsoft fark etmeksizin tüm platformlarda mobil ödeme özelliğini göreceksiniz. Elbette bu endüstri standardı olan NFC’nin üzerine inşa edilecek. Apple bunu kritik kitleye yaymakta yardımcı olacaktır.
Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder