iPad Pro Hem İOS Hem Os X Çalıştırabilir!


Apple ‘ın 12.9inçlik tableti iki yazılımı birden çalıştırabilecek mi?

Geçtiğimiz günlerde sizlere Apple ‘ın rakiplerinin arkasında kalmamak ve büyük ekranlı iPhone ‘lar ile yakaladığı çıkışı tabletler içinde tekrarlamak amaçlarıyla 12.9 inçlik bir tableti tanıtabileceğini duyurmuştuk. Bu tabletin diğer iPad ‘lere nazaran profesyonel kullanım için daha uygun olacağını, daha güçlü bir işlemci barındıracağını da yine haberimizde sizlerle paylaşmıştık.
12.9 inçlik profesyonel kullanıma sahip olacak bu iPad’in adı iPad Pro olarak tahmin ediliyor. Tanıtılacağı hatta üretileceği bile bir söylenti olsa da iPad Pro fikrinin Apple ‘a yakın kaynaklardan geldiği iddia ediliyor. Hatta teknoloji dünyasında iPadPro ‘nun yakın zamanda tanıtılacağına kesin gözüyle bakılıyor da diyebiliriz. Hal böyle olunca artık gelecek mi gelmeyecek mi tartışmaları yerini, ne gibi özelliklere sahip olacak tartışmalarına bıraktı. İşte son gelen söylenti bilgi de bu tartışmaları körükledi. Söylentilere göre Apple ‘ın Microsoft Surface Pro ve Galaxy TabPro ‘ya rakip olması için piyasaya süreceği tableti hem İOS hem de OS X yazılımı çalıştırabilecek. Hibrit bir işletim sistemine sahip olacağı söylenen iPad Pro, bu söylenti özelliği ile teknoloji dünyasını sarsmayı başardı.
OS X Yosemite ile ürünlerinde bütünleşik sistem entegrasyonunu ilerletmeyi hedefleyen Apple ‘ın yeni tableti için aklında gerçekten böyle bir fikir var mı bilmiyoruz ancak eğer iPad Pro böyle bir özellikle gelirse adına yakışır bir tablet olacak diyebiliriz.
Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder