Samsung Galaxy Note 4'ün Türkiye lansman tarihi belli oldu!


Exynos 5433 işlemcisi ile Türkiyede satışa sunulacak olan Galaxy Note 4'ün lansman tarihi, 17 Ekim olarak belirtilmiş.

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung Mobile, hakkında aylardır konuşulan Note serisinin son ürünü olan Galaxy Note 4'ün Dünya genelinde yapılacak tanıtımı için tarih verdi. Şirket, Galaxy Note 4'ü tanıtacağı “S Carpet” etkinliklerinin,hangi ülkede ne zaman yapılacağını gösteren İnfografik görselini resmi Facebook sayfasında yayınladı.
Exynos 5433 işlemcisi ile Türkiyede satışa sunulacak olan cihazın lansman tarihi, 17 Ekim olarak belirtilmiş. Öte yandan Galaxy Note 4'ün ülkemize sevkiyatı 24 Ekimde başlayacak. Samsung'un ülkemizde Galaxy Note 4'ü kendi işlemcisi olan Exynos 5433 ile satışa sunacak olması phablet modelini bekleyenleri bir haylı kızdırmış durumda. Ayrıca şirketin bu işlemci de neden israr ettiğini anlamak mümkün değil. Kullanıcının kendi isteği doğrultusunda istediği işlemciye sahip cihazı satın alabilme hakkının, üretici firmanın kendi inisiyatifine bırakması ve dayatması ayrıca bir tartışma konusu.... Bu konuda Samsung'un uyguladığı politikayı kınayan sanırım bir ben olmayacağım!. Birçok kullanıcıda bu görüşüme katılacaktır.
Galaxy Note 4'ün kısaca teknik özelliklerine değinecek olursak: 5.7 inç Full HD AMOLED 2560x1440 çözünürlükte ekrana sahip cihazda, 4+4 çekirdek yapısına sahip (1.9GHz ve 1.3GHz) Exynos 5433 işlemci, 3GB RAM, 32GB dahili bellek,16MP arka kamera ve 4.4.4 Android KitKat işletim sistemi bulunuyor.
Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder