Asus GR8 ile Kocaman Bir Oyun Dünyası


Oyun performansını 2,5 litrelik bir kasaya sığdırmayı başaran Asus GR8, Çarşamba günü düzenlenen bir etkinlikte basın mensuplarına tanıtıldı. Ufak boyutuna rağmen, yüksek performans sunan bu yeni ürün, başta oyunseverler olmak üzere, yerden tasarruf etmek ve de yüksek performanslı bilgisayarını yanında taşımak isteyenler için geliyor…
Oyun sektörü her geçen gün değişiyor, gelişiyor. Pek tabii değişim, beraberinde yeni ihtiyaçları da ortaya çıkartıyor. Bilindiği üzere konu oyun olduğu zaman, bilgisayarların her türlü parçası, en ince şekilde ele alınır. “Oyuncu” olarak nitelendirilen kişiler, performans için hemen her türlü işlemi sistemleri üzerinde denemekten kaçınmazlar. Ufacık bir RAM ya da az bir Mhz farkının bile önem taşıdığı sektörde, yıllar içerisinde gelişen en büyük sorun, giderek büyüyen oyuncu bilgisayarlarıydı.

Her ne kadar işlemciler her geçen yıl daha da küçülselerde bu durum ekran kartları için tam tersi şekilde seyretti. Giderek büyüyen ekran kartları, akabinde dolaylı olarak kasaların da büyümesine sebebiyet verdi. Asus ise performans isteyen oyunseverlerin tüm sorunlarını kökünden çözecek bir cihaz ile çıkageldi: Asus GR8. Tam adı Asus Republic of Gamers GR8 Konsol PC olarak lanse edilen ürün, Çarşamba akşamı tüm basın mensuplarının beğenisine sunuldu.
Asus GR8’in şüphesiz en büyük özelliği, 2,5 litrelik hacmine, kocaman bir oyun dünyası sığdırabilmesi. Intel Core i7-4510U işlemci ile yüksek performans sağlayan cihaz, 16GB’a kadar yükseltilebilen 2GB’lık 1600Mhz DDR3L belleğe sahip. Üzerine özel olarak yerleştirilmiş olan 2 GB GDDR5 VRAM ile donatılmış NVIDIA GeForce GTX 750Ti ekran kartı ile de oyunlarda yüksek performans isteyenleri mutlu etmeyi hedefliyor. Özellikle son yıllarda önemi giderek artan ses konusunda da geride kalmayan GR8, SupremeFX ses teknolojisi ve Sonic SoundStage yazılımı aracılığı ile iki kanallı stero kulaklıklarda bile tek tıkla 7.1 kanallı Sanal Surround ses performansı alabilmemize olanak sağlıyor.
Güç tüketimi ve sessizlik de onun diğer meziyetleri arasında yer alıyor. GR8 işlem yapmıyorken 15W, tam 3D yükünde ise 70 ila 77W arasında, cüzi bir güç tüketime yol açıyor. Özellikle yüksek ses çıkaran oyuncu donanımlarına nazaran işlem yapmıyorken 20dB ses, tam kapasite çalışıyorken de 28dB’lik ses oranıyla tam bir sessizlik timsali olduğunu kanıtlıyor.
İçerisine girdiği mekanın hemen her yerinde rahatlıkla kullanılabilen, aynı zamanda uzak mesafelere de kolaylıkla taşınan Asus GR8, beraberinde gelen oyunculara özel klavye ve faresi ile de dikkat çekmeyi başarıyor.

Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder