Desteği kesmesi Linux’a yaradı


Windows 8 ve 8.1′le kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratan Amerikalı teknoloji devi Microsoft, geçtiğimiz ay resmi olarak tanıttığı ve deneme sürümünü yayınladığı Windows 10′la birçok kullanıcının gönlünü kazanmayı başarmış olsa da, firmanın son dönemde aldığı bazı kararlar kullanıcıları farklı işletim sistemlerine yönlendirdi. 

Microsoft’un son dönemde aldığı kararlarla kaybettiği bu kullanıcıların bir numaralı tercihi ise Linux oldu. Windows 7 ve 8 gibi yeni işletim sistemlerine daha fazla kullanıcı çekebilmek için eski işletim sistemi Windows XP‘yi Nisan ayında resmi olarak emekliye ayıran Microsoft, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Windows XP için güncelleme ve güvenlik yaması yayınlamayı bırakarak birçok kullanıcısını kızdırmıştı. Üstelik bununla da yetinmeyen Amerikalı teknoloji devi, Microsoft Azure’ye daha fazla kullanıcı çekebilmek için Windows Server 2003′ü de önümüzdeki yılın Temmuz ayında emekliye ayırmaya hazırlanıyor. 

Windows Server 2003‘ün emekliye ayrılmasının ardından ise birçok kullanıcının ve kurumun çareyi Linux’a geçmekte bulabileceği ve kısa sürede yaklaşık 10 milyon kullanıcının Windows’tan Linux’a geçiş yapacağı belirtiliyor

Mynet

Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder