Skype'ta “casus bug” keşfedildiAndroid telefonunuzda Skype uygulamasını kullanıyorsunuz, dikkat etseniz iyi olur. Zira uygulamada kullanıcıların haberi olmadan izlenmeye sebep veren bir bug ortaya çıktı. Kısaca bahsetmek gerekirse; izlenmenize sebep olan bug, karşı taraf PC ve mobil olmak üzere iki farklı platformda Skype oturumu açtıktan sonra devreye giriyor. 

Casus, herhangi bir platformdan arama yapıp siz açmadan aramayı sonlandırarak Skype hesabından çıkıyor. Daha sonra siz istemeseniz de telefondaki Skype uygulamanız casusun açıkta kalan hesabını otomatik olarak geri arıyor. Böylece siz durumu fark edene kadar istemeden izlenmiş oluyorsunuz. Bu senaryo her zaman olmasa da birkaç denemeden sonra gerçekleşebiliyor. Bir Reddit kullanıcısının başına gelen olayı neyse ki Microsoft da fark etmiş durumda. 

Microsoft’un sorunu gidermek için önümüzdeki günlerde bir güncelleme yayınlamasını bekliyoruz. O zamana kadar ise tavsiyemiz; telefonunuzda Skype uygulamasını kullanmamanız. Veya tıpkı dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi kamera kısmına bant da çekebilirsiniz.

Log
Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder