Windows 8 ve Android’i bir araya getiren akıllı masa [Video]


Günümüzdeki telefon ve tabletlerin ekranları oldukça büyüdü. Ancak bu boyutlar işlerinizi yapmak ve oyun oynamak için halen yeterli değilse, Ideum‘un geliştirdiği dev ekranlı akıllı masalara bir göz atmanız gerek.
42 inç ve 46 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutunda satışa sunulan masaların genel özellikleri de değişiklik gösteriyor. 42 inç’lik model 3,2 GHz hızında i5 işlemciyle birlikte geliyor. 8 GB RAM ile desteklenen akıllı masada Iris Pro 5200 grafik işlemci ve 256 GB SSD yer alıyor. Ayrıca her iki modelin ekran çözünürlüğünün 1920 x 1080 piksel olduğunu da belirtelim.
46 inç ekran boyutuna sahip model ise gücünü 3,5 GHz hızındaki i7 işlemciden alıyor. Üst seviye bilgisayarlarda kullanılan GTX 760 ekran kartını bünyesinde barındıran Duet isimli masanın 16 GB RAM‘e ve 512 GB‘lık SSD’ye sahip olması da dikkat çeken diğer özelliklerden.

Bu akıllı masanın en etkileyici tarafı ise iki farklı işletim sistemine sahip olması. Intel‘in giyilebilir cihazlar için geliştirdiği ve SD kartla neredeyse aynı boyutta olan mini bilgisayarı sayesinde Windows 8 ve Android arasında geçiş yapabilen Duet, söylenene göre bu geçiş işlemini yalnızca 2 saniyede tamamlıyor.
Tabii kahvenizi yudumlarken dev ekranda iki farklı işletim sistemi arasında geçiş yapabilen akıllı masayla eğlenmenin pek de ucuz olmadığını söylemek gerek. Önümüzdeki şubat ayında piyasadaki yerini alacağı belirtilen Duet’in fiyatının 7,950 dolardan başlayacağını ve özelliklere göre fiyatın değişiklik göstereceği dile getiriliyor.

Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder