İlk Ubuntu Telefonu BQ Aquaris E4.5 Stokları 10dk İçinde Tükendi


Linux tarafında en çok tercih edilen sistem olan Ubuntu tarafından mobil cihazlara çıkartılan işletim sistemi Ubuntu Touch ilk duyurulduğunda fazla bir ilgi görmüştü. Aradan geçen yaklaşık 1 yıllık süre sonrası ilk Ubuntu kullanan akıllı telefon olan BQ Aquaris E4.5 sunduğu giriş-orta seviye özellikleriyle sistemi denemek isteyen ve geliştiricilerin beğenisine sunulmuştu.

İlk Ubuntu cihazı olması sebebiyle yoğun ilgi görmesi beklenen cihaz daha fazla bir ilgiyle karşı karşıya kaldı. Özellikle bunu tahmin eden ve anlık satış ilanlarıyla bu işlemi gerçekleştireceğini duyuran firma ilk ilanını dün sabah 9 civarında vermişti. Hemen tükenen bu ilanın ardından 3 saat içinde görülen yoğun ilgi nedeniyle site sunucuları çöktü. Aynı zamanda durum ile ilgili Google+ hesabından açıklama yapan şirket, ilk dakikada 12.000 adet satış gerçekleştiğini ve gün içinde bir ilan daha verileceğini duyurdu.3 saat içinde bu sorun halledilip ardından verilen ikinci ilanın ardından 10 dk içinde stokları tüketen meraklı kullanıcılar, Ubuntu ve BQ firmasının bekledikleri yoğun ilginin de fazlasını göstermiş oldular. Gösterilen yoğun ilgi sonrasında bu ay içinde başka ilanlarında verileceğini açıklayan firma yoğun ilgi nedeniyle teşekkür etti.

Siparişlerin teslimi ise Mart ayı içinde cihazların teslimleri gerçekleşeceği açıklandı.
Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

1 yorum:

  1. Bir kredi ihtiyacınız var mı? EVET ise, e-posta yoluyla bize ulaşın: mrscottloancompany@gmail.com bir kredi için geçerlidir. Ben çok az yıllık faiz oranları ile Bireysel Krediler düşük faiz% 4 ile krediler sunuyoruz,% 4 gibi düşük size, bu yüzden teklifler her türlü bilmek istiyorum. Bizim kredileri de maksimum güvenlik için sigortalı bizim önceliğimizdir. e-posta yoluyla bizimle irtibata geçiniz: Biz% 4 herhangi bir para birimi mezhebinin faiz oranı ile kredi her türlü teklif mrscottloancompany@gmail.com. Ben size bu büyük orta kullanmak istediğiniz mali sorunlarını çözmek için kredi her türlü yardım etmeye hazır olduklarını beyan etmek zorunda. İletişim e-posta: mrscottloancompany@gmail.com

    YanıtlaSil