WhatsApp uygulamasında kullanabileceğiniz 7 yöntem


1-Whatsapp’da engellendiğinizi anlayabileceğiniz birkaç ipucu var.

 Kişinin çevrim içi olduğu saat görünmüyorsa ve profil fotoğrafı da yoksa size engellemiş olabilir. Ve gönderdiğiniz iletiler tek çizgi de kalıyorsa engellemiş olması muhtemel

2-Peki siz nasıl engelleyebilirsiniz?

Whatsapp’ta iletişim kurmak istemediğiniz kişileri engellemek için Android telefonlarda sohbet görümünü açın ve menü düğmesine dokunun. Şimdi açılan menüden Daha Fazla seçeneğine sonra Engelle seçeneğine dokunun. iOS’ta ki engelleme ise sohbet ayarlarında bulabilirsiniz.

3-Sohbetleri geri getirme yolu

Sadece Android’e olan bir özellik Whatsapp da ki sohbetlerinizi yedekliyor.

4-Haber Paylaşma

Birbirini tanımayan arkadaşlarınızla haberleri paylaşabilirsiniz.
iOS’da ana menüden Sohbetlere sonrasında Toplu Mesaj Listeleri Yeni Liste ve +simgesi ile istediğiniz kişileri ekleyebilirsiniz.
Android’de  Ana menüden … simgesine tıklayıp yeni yayını seçin ve + simgesine ile listenize kişileri oluşturun.

5-Boyama Uygulaması

Sohbetler için özellikle Z-Art uygulamasıyla s-keçler, grafikler ve konuşma balonlu fotoğraflar ile yazışmalarınızı renkli hale getirebilirsiniz.

6- Fotoğraflarınızı saklamayı unutmayın.

Otomatik paylaşımını engellemek için Whatsapp’tan Sohbetler bölümünden Ayarlar girip medyayı otomatik indiri etkisiz hale getirin.

7-Profil fotoğrafınız indirilebilir.


Whatsapp’da ki profil fotoğrafınızı kilitlemezseniz herkes tarafından indirilebilir. Ayarlardan Hesap ve Gizlilik Ayarlarından Profil fotoğrafına tıklayıp resminizi sadece kişi listenizdeki kişilerin görebileceği şekilde ayarlayabilirsiniz.
Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder