Büyük ekranlı telefonlar için yapay parmak üretildi! [Video]


Teknolojinin hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde, kullandığımız cihazlar küçülmeye başladı. Ancak bu küçülme yanında akıllı cep telefonu üreticileri uzun bir zamandır büyük ekranlı telefon üretme stratejisini uygulamaya sokmuş bulunuyor. Özellikle Samsung 'un Galaxy Note ve Mega serisi telefonlarıyla birlikte geniş ekranlı telefonlar kullanıcı gözünde bir hayli popüler olmaya başladı. Öyke ki bir zamanlar dev ekranlı telefon üretmeye karşı olan Apple bile yeni iPhone 6 modellerinin ekranını büyüttü.
Büyük ekranlı telefonların gelmesiyle kullanıcıların tek elle telefon kullanması bir hayli zorlaştı. Tabii burada büyük ekranlı telefon kullanmak isteyen kullanıcı sayısının azımsanmayacak kadar fazla olduğunu dile getirmemiz gerekir. Büyük ekranlı telefon severleri düşündüren bu durum için Tokyo merkezli Thanko Inc isimli bir şirket, baş parmak büyütücü adını verdiği özel bir cihaz geliştirdi.
Baş parmağa monte edilen bu cihaz ile telefonun ekranının her bir yanına kolayca ulaşabilmek ve cihazı kullanmak kolay hale geliyor. Yapay parmağın ucunda bulunan algılayıcı hem parmağınızın cihaz tarafından algılanmasını hemde uygulama seçerken veya işlem yaparken doğru işlemi yapmanıza yardımcı oluyor. Bu yapay parmağın alıcısı çıkar mı bilinmez ancak, bu gelişme ile birlikte büyük ekranlı telefonlar için birçok aksesuar ve cihazın üretileceği öngörüsünde bulunmak kaçınılmaz hale geliyor.
Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder