Popüler 5 siyah beyaz fotoğraf uygulaması


Yoğun kontrast ayarlarının ve rengarenk filtrelerin çeşitli mobil uygulamaların sunduğu alternatifler nedeniyle sık kullanılması, fotoğraf severleri yavaş yavaş filtresiz, sade görüntüler yakalamaya yönlediriyor. Özellikle fotoğrafa gönül veren, bunu profesyonel hayatına taşıyan herkes, abartılı renk filtreleri ve kontrast ayarları kullanarak göz yoran fotoğraf paylaşımlarından uzak durmaya başladı.
Bu nedenle, sürekli takip edilen bazı fotoğraf bloglarında, bazı özel Instagram, Pinterest gibi platformların hesaplarında monochrome (tek renk) devriminin yaşandığını görebilirsiniz. FacebookTwitter gibi platformlarda ise bu akımın hayranlarının iletişim halinde olduğunu ve monochrome uygulamalar ile ilgili fikir alışverişlerinde bulunduğunu söylemek de mümkün.
Monochrome çekimlerin insanlarda uyandırdığı his ve fotoğraflara kattığı derinlik, kullanıcıları monochrome mobil kamera uygulamaları arayışına yöneltti. Bu uygulamaların çoğu Facebook, Twitter, Instagram gibi platformlara bağlantı kurmayı sağladığı için özellikle iPhone veya Android işlemciler için geliştirilmiş uygulamalar.
İşte onlardan bazıları…


Black and White Camera Pro

Bu uygulama, sadece monochrome çekimler için tasarlanmış. Yalnızca Android işlemciye sahip cihazlarda kullanılabilen Black and White Camera Pro’nun, sepya, kırmızı-yeşil gibi 5 farklı filtresi bulunuyor. Ayrıca ücretsiz olan bu uygulama, kontrast ayarı olanağı da sunuyor. Uygulamanın IOS’larda kullanılan Black & White Camera Pro’dan farklı olduğunu da hatırlatalım.

Camera Noir

Camera Noir uygulamasının, üç temel ayarı var; düşük, orta ve yüksek kontrast ayarı. Ancak fotoğrafları muhteşem birer monochrome esere döndürdüğü de bir gerçek. Bu da aslında çekim sırasında kamera odaklamasının, pozun iyi ayarlanabilmesinden kaynaklanıyor. Bu konuyla ilgili araç çubuğunda bulunan seçenekler, yakalamak istediğiniz poz için gerekli düzenlemeleri yapmanıza yardımcı oluyor.
Ayrıca daha önce çektiğiniz fotoğrafları bu uygulamayı kullanarak, düzenlemeniz de mümkün.
Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder