Tamamen metal gövdeli Galaxy A5 ve A3 [Video]


Samsung, dün tasarım çizimleri ortaya çıkan Galaxy A5 ile Galaxy A3’ü resmi olarak duyurdu. Tamamen metalden üretilen ve farklı renk seçenekleriyle her zevke hitap eden telefonlar, ekran boyutlarıyla, RAM miktarlarıyla, arka kameralarıyla ve pilleriyle birbirlerinden ayrılıyor.

1,2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemcilere sahip olan telefonlardan Galaxy A5’te 5 inç HD Super AMOLED ekran, Galaxy A3’te ise qHD Super AMOLED ekran kullanılıyor. 4.4 KitKat yüklü olarak gelen telefonlar, kalınlıklarıyla da dikkat çekiyor. Galaxy A5, 6,7 mm, Galaxy A3 ise sadece 6,9 mm (iPhone 6 ile aynı) kalınlığında. Selfie tutkunkarı için geliştirilen 5 megapiksel çözünürlüklü ön kamera ise her iki telefon da karşımıza çıkıyor. 5 megapiksel ön kameraya, geniş selfie, güzel yüz, palm selfie ve GIF animasyon gibi selfie modları eşlik ediyor. Arka kameraya bakıldığında Galaxy A5′te otofokuslu ve LED flaşlı 13 megapiksel, Galaxy A3′te ise otofokuslu ve LED flaşlı 8 megapiksel kamera mevcut. Her iki kamerada 30fps’de 1080p video kaydedebiliyor. 16 GB dahili hafızalarla birlikte gelen telefonların hafızaları microSD kartlarla 64 GB’a kadar artırılabiliyor.
2 GB RAM’li Galaxy A5 ile 1 GB RAM’li Galaxy A3, 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC (LTE’li modellerde mevcut) ve A-GPS/ GLONASS gibi bağlantılara destek veriyor. 123 gramağırlığındaki Galaxy A5 ve yaklaşık 110 gram ağırlındaki Galaxy A3′te sırasıyla 2.300,1.900 mAh kapasiteli piller kullanılıyor. Mavi, pembe, gümüş, beyaz, siyah, altın olmak üzere toplam altı farklı renk seçenekleriyle kasım ayında piyasaya sürülecek telefonların satış fiyatı henüz netlik kazanmadı.
Samsung Galaxy A3Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder