Yerli üretim elektronik kitap okuyucusu Calibro piyasada


Türkiye’nin e-kitap okuyucusu” sloganıyla satılan Calibro, Basic ve Touch Lux olmak üzere iki farklı versiyona sahip. E-ink teknolojisinden yararlanan okuyucular, bu teknoloji sayesinde gözleri yormadan keyifli bir okuma imkanı sunuyor.
Tam dolu pille 30 güne kadar (10 bin sayfa) kullanılabilen okuyuculardan Touch Lux modeli dokunmatik ekrana sahipken Basic modelinde dokunmatik ekran yer almıyor. 1 GHz hızında çalışan işlemciyi, 256 MB RAM’i ve 4 GB dahili hafızayı bünyesinde barındırıyor. Kitap okuyucuların hafızaları microSD kartlarla 32 GB’a kadar artırılabiliyor. Birçok resim ve e-kitap formatına destek veren kitap okuyucularından Basic’in ağırlığı 188 gram iken, Touch Lux, 208 gram ağırlığında. Çantada, cepte kısacacı here yere taşıyabileceğiniz kitap okuyucuları 3 bin kitap kapasitesine sahip. Sesli Sözlük’ün İngilizce – Türkçe sözlük desteğine de sahip olan kitap okuyucuları 6 inç ekran büyüklüğünde.
Kablosuz internet bağlantısıyla en fazla 30 saniyede bir kitap indirilebilen Calibro’nun Touch ve Basic modelleri 249 TL ve 149 TL fiyatlarla www.babil.com üzerinden satın alabilir.

Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder