Apple, moda uzmanları arıyor

Geçtiğimiz aylarda resmi olarak tanıttığı Apple Watch’u piyasaya sürmeye hazırlanan Apple, akıllı saatin satışlarına katkı sağlayacak moda uzmanları arıyor.

Son dönemde hızla yükselerek Samsung, LG Electronics, Motorola ve Sony gibi teknoloji devlerinin ilgisini çekmeyi başaran akıllı saat pazarına geç de olsa girmeye hazırlanan Amerikalı teknoloji devi Apple, oldukça zorlu bir rekabetle karşılaşacağı bu alanda başarıya ulaşmak için rakiplerinden farklı bir strateji izleyecek gibi görünüyor.

Şu ana kadar piyasaya sürülen ana akım akıllı saatlerde öncelik donanımsal özelliklere ve ekran tasarımına verilmiş olsa da, Apple bu durumu değiştirerek işin şıklık kısmına ağırlık verecek gibi görünüyor. Eylül ayında resmi olarak tanıttığı ilk akıllı saati Apple Watch‘u üç farklı model ve birçok seçenekle satışa sunmaya hazırlanan Amerikalı teknoloji devi, lüks ürünler satma konusunda deneyimli moda uzmanları için arayışta. 

İlk bakışta pek de beğenilmeyen ve son dönemde piyasaya sürülen akıllı saatlere oranla daha az ilgi gören Apple Watch‘u kullanıcılar için daha cazip hale getirmek isteyen Apple, bunun için gerekli yolun şıklık ve iyi pazarlama olduğuna karar vermiş gibi görünüyor. Her geçen gün daha da gelişen ve birçok teknoloji devinin ilgisini çekmeyi başaran akıllı saatlerin henüz kullanıcılar tarafından tam anlamıyla kabul görmediği göz önüne alındığında, Apple’ın farklı bir yol izlemesinin sonuç verebileceği söyleniyor. 


Mynet
Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder