Türk girişimci Google ve Yahoo'ya kafa tutuyor

Türk girişimcilere ait haber uygulaması Bundle isimli haber uygulaması, Yahoo'nun ve Google'ın benzer mobil uygulamalarına kafa tutuyor.

Türk girişimci gençler tarafından 2007 yılında İsveç’te kurulan Dwarf Planet’a ait Bundle adlı haber uygulaması, arama devi Google ve Yahoo gibi devlere rakip olmayı hedefliyor. Genç girişimci Ercan Varol ve ekibi tarafından hayata geçirilen Bundle, kullanıcılarına dünyanın en popüler kaynaklarını kolayca takip edip, her türlü habere hızlı biçimde ulaşma imkanını sağlıyor.

Önümüzdeki bir sene içinde Feedly, Pulse, Google News, Yahoo News, Digg, Flipboard gibi rakiplerinin yanında bu pazarda ilk on içinde olmayı hedefleyen uygulama, sade tasarımı, haberlere hızlı erişimi ve kullanım kolaylığı ile rakiplerinden ayrışıyor.

Stockholm’un yanı sıra İstanbul’da da bir ofis açan şirketin yetkilileri, "Bundle, teknolojiden spora, ekonomiden geziye, modadan sağlığa yirmiden fazla kategoriyle, yirmi yediden fazla ülkeden beş binden fazla kaynağı kullanıcılarla buluşturmaktadır. Her gün artan bu sayıyla Bundle, rakiplerinden kolayca ayrışarak global pazarda kendine yer edinmektedir." ifadelerini kullandı.ntvmsnbc
Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder