Bisikletlere özel Fly 12 ile far ve HD kamera bir arada


Avustralya merkezli bisiklet donanımı üreticisi Cycliq tarafından geliştirilen yeni Fly 12, HD kamerası ve güçlü aydınlatmasıyla birlikte bisikletçilerin yanından ayırmak istemeyeceği türden bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor.
Bisikletin ön bölümüne takılan bu cihazda 400 lümenlik far ve HD kalitede video çekebilen bir kamera yer alıyor. Bisikletçilerin hayatını kolaylaştırması amacıyla geliştirilen cihaz ile 10 saate kadar video kaydı yapılabiliyor ve far ile birlikte toplamda 6 saate kadar kullanım mümkün oluyor. Cihazın esas amacı, olası kaza durumlarında hata yapan tarafın kim olduğunu kanıtlayabilmek ve kural ihlallerini gösterebilmek. Tabii ki eğlenceli yolculuklardan güzel anıları saklaması da Fly12‘nin tercih edilme sebeblerinden biri.
ideoya yol şeritlerini ekleyebilen Fly12, böylece kural ihlallerinde kanıt sunarken büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca görüntüye zamanı da ilave eden cihaz, olayların hangi zaman diliminde gerçekleştiğiyle ilgili net bilgiye sahip olunmasına imkan veriyor.
Kickstarter’da istediği desteği toplamayı başaran Fly12’ye sahip olmak için 299 dolardan fazla ödeme yapmak gerekiyor. Cihazın piyasaya sürüleceği tarih olarak ise 2015’in kasım ayı gösteriliyor.

Share on Google Plus
    Blogger YORUMLARI
    Facebook YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder