Android 5.1 Neler Getirecek?


Android 5.0 Lollipop’un ardından Android 5.1 güncellemesinin muhtemel tarihi ve getireceği özellikle ortaya çıkmaya başladı. İşte Android 5.1 ile gelmesi gerekenler…

Henüz pek çok telefon için Android 5.0 güncellemesi gelmedi. HTC’den Mo Versi’ye göre yeni Android sürümü Mart 2015’te gelecek. Bu bir Maintenance Relesase yani bakım ve güncelleme sürümü olacak. Bu ne demek? Bu, Android 5.0 ile birlikte ortaya çıkan hataların giderilerek, işletim sisteminin daha istikrarlı hale gelmesi demek.
Mo Versi’nin açıklamasının altında HTC’nin One M7 Google Play Edition telefonundaki hatalara gelen tepkiler yatıyor. HTC’nin Android 5.0’a geçen telefonlarında ortaya çıkan kapasitif tuşların ışıklarının hatalı çalışması gibi sorunların çözümü Mart ayındaki güncellemeye bırakılıyor.
Elbette Android 5.0 ile birlikte gelen yeniliklerin yanında hatalar da bekleniyordu. İşletim sistemlerinin güncelleme döngülerinde her zaman ana sürümlerin ardından güvenlik, istikrar ve performans arttırıcı takviye güncellemeler hazırlanır. Android için planlanan Mart güncellemesinin de Android 5.1 olması kuvvetle muhtemel. İnternette dolaşan ve henüz sızıntıdan ibaret olan Android 5.1 ile düzeltilecek olan Android 5.0 hataları şöyle:
 • Sessiz modun ortadan kalkması sorunu,
 • Sistem istikrarsızlıkları,
 • RAM yönetim sorunları,
 • Ani program kapanması,
 • Batarya yönetim sorunları,
 • WiFi üzerinden aşırı ağ kullanımı,
 • Kablosuz ağ problemleri,
 • Bildirim problemleri,
 • Belirli cihazlarda ses problemleri.
Özetle Android 5.1 ile birlikte bildirim, ağ kullanımı, RAM kullanımı, bağlantı, pil ömrü ve kullanım modları konularında iyileştirmeler gelecek. Şifreleme konusunda da henüz net olmayan iddialar var ancak bunları daha güvenilir, resmi bir açıklamaya bırakıyoruz. Burada sıralanan ve resmi olmayan düzeltme listesi, Android 5.0’da görülen hatalara bakıldığında oldukça gerçekçi ve güvenilir görünüyor.
Share on Google Plus
  Blogger YORUMLARI
  Facebook YORUMLARI

1 yorum:

 1. Bir kredi ihtiyacınız var mı? EVET ise, e-posta yoluyla bize ulaşın: mrscottloancompany@gmail.com bir kredi için geçerlidir. Ben çok az yıllık faiz oranları ile Bireysel Krediler düşük faiz% 4 ile krediler sunuyoruz,% 4 gibi düşük size, bu yüzden teklifler her türlü bilmek istiyorum. Bizim kredileri de maksimum güvenlik için sigortalı bizim önceliğimizdir. e-posta yoluyla bizimle irtibata geçiniz: Biz% 4 herhangi bir para birimi mezhebinin faiz oranı ile kredi her türlü teklif mrscottloancompany@gmail.com. Ben size bu büyük orta kullanmak istediğiniz mali sorunlarını çözmek için kredi her türlü yardım etmeye hazır olduklarını beyan etmek zorunda. İletişim e-posta: mrscottloancompany@gmail.com

  YanıtlaSil